Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza cevap vermeyi çok seviyoruz. Daha sık aldığımız sorular var. Aşağıda yer almakta:

Ballstad kapsüllerinin dış kaplamaları hangi malzemeden yapılmış?

 

Ballstad Omega-3 kapsüllerinin dış kaplaması doğal dana jelatininden yapılmış ve helal sertifikalıdır.

Trigliserit ve etil ester formu arasındaki fark nedir?

 

Omega-3 genellikle iki şekilde bulunur, trigliseritler ve etil. Trigliserit formundaki balık yağları, doğal olarak denizlerde yaşayan balıklardan elde edilir. Etil Ester balık yağları İSE kimyasal bileşimler içerir. Ek olarak, trigliserit formundaki balık yağlarının emilimi 2 kat daha yüksektir. Ballstad Omega-3, doğal ve verimli olan trigliseritler şeklindedir.

Günlük ne kadar Omega-3 desteği almalıyım?

 

Amerikan Kalp Birliği (AHA), sağlıklı bireylerin ideal olarak günde 1 g Omega-3 (EPA + DHA) almasını önermektedir. Günde 3 kapsül Ballstad Omega-3 ile 1 g EPA ve DHA alabilirsiniz.

Ballstad Omega-3 nerede üretilir?

 

Dünyanın en kaliteli Omega-3 kaynağı olan Norveç’te üretilen Ballstad Omega-3, aracı olmadan doğrudan size ulaştırılmaktadır.

Omega-3’ü günün hangi saatinde almalıyım?

 

Yemek sırasında balık yağı kapsülünü yeterli su ile yutabilirsiniz. Eğer unuttuysan, yemekten sonra alabilirsiniz. Böylece, sindirim enzimleriniz hareket halindeyken, yüksek Omega-3 emilimini sağlayabilirsiniz.

Günlük önerilen 1 g EPA + DHA takviyesi için, her gün 3 kapsül Ballstad Omega-3 almanız yeterli olacaktır.

Balık yağı ve Omega-3 arasındaki fark nedir?

 

Tıpkı insanlar gibi balıklar da Omega-3’ü kendileri sentezleyemezler. Soğuk denizlerde yaşayan balıklar, yedikleri plankton sayesinde vücutlarında Omega-3 yağ asitleri biriktirirler. Omega-3, bu balıklardan elde edilen yağlarda bulunur, bu yağlardan alınarak konsantre edilir ve kapsüllere konulur. Bununla birlikte, her balık yağının Omega-3 değeri aynı değildir. Ayrıca, Ballstad Omega-3 tazeliğini kaybetmeden doğrudan Norveç’ten gelmektedir. Diğer balık yağları gibi depolarda muhafaza edilmez. Ballstad kapsüllerinde çiftlik balıklarından elde edilen yağlar kullanılmaz.

Balık yağı bozulur mu? Nasıl saklamalıyım?

 

Açılmamış ürünleri oda sıcaklığında veya buzdolabında, tercihen karanlık ve kuru bir yerde saklayabilirsiniz. Açık ürünler için paketteki talimatları inceleyebilirsiniz.

Balık yağı bozulur mu? Nasıl saklamalıyım?

 

Açılmamış ürünleri oda sıcaklığında veya buzdolabında, tercihen karanlık ve kuru bir yerde saklayabilirsiniz. Açık ürünler için ambalajındaki talimatları inceleyebilirsiniz.

Diyabet hastasıyım, Omega-3 kullanmalı mıyım?

 

Diyabetik hastalarda Omega-3 kullanımının bir zararı yoktur.

Mısır ve Ayçiçek yağındaki Omega-6 saf Omega-3’ün yerini alabilir mi?

 

Omega-6 yağ asitleri DHA içermez, bu nedenle Omega-3’ün yerini alması mümkün değildir. Günümüzün beslenme alışkanlıklarına göre, ihtiyaç duyduğumuzdan 4-5 kat daha fazla Omega-6 tüketiyoruz ancak vücudumuza yeteri kadar Omega-3 alamıyoruz.

Omega-3’ün yararlarını ne zaman anlamaya başlarım?

 

Omega-3 etkilerini 1 ay kadar kısa bir sürede göstermeye başlar. Uzun süre ve düzenli olarak kullanırsanız, faydalar kalıcı hale gelir. Yaşam kalitenizi arttırmak ve sağlıklı yaş almak istiyorsanız, Omega-3 size hak ettiğiniz yaşamı sunabilir.

Hamileyim, Omega-3 kullanmalı mıyım?

 

Omega-3 yağ asitleri hamile kadınlar ve emziren anneler tarafından kullanılabilir. Doktor onayı ile kullanılmalıdır.

Ballstad Omega-3 tarafından Türkiye Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından onaylı mı?

 

Evet, Ballstad Omega-3, Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından belirlenen tüm standartları karşılamaktadır ve gerekli tüm onaylar alınmıştır. Denetime tabidir.

Balık yağı ve Omega-3’ü seçerken nelere dikkat etmeliyim?

 

EPA ve DHA oranlarını kontrol edin

Bir balık yağı kapsülünün 1000 mg’lık olması, 1000 mg Omega-3 olduğu anlamına gelmez. EPA ve DHA oranları, kapsüldeki Omega-3 miktarını gösterir. Ballstad Omega-3 kapsülleri 540 mg EPA ve 390 mg DHA’ya sahiptir.

Trigliserit formunu tercih edin.

Doğal formu ve iki kat daha fazla absorpsiyon sağlaması nedeniyle, balık yağlarını trigliserit formunda tercih etmelisiniz. Ballstad Omega-3 trigliserit formundadır.

Balık yağı kaynağını bildiğinizden emin olun

Soğuk denizlerde doğal ortamlarında yaşayan ve çevre kirliliğinden etkilenmeyen deniz balığı en kaliteli balık yağı kaynağıdır. Ballstad, hiçbir aracı olmadan taze olan Omega-3’ün doğrudan kaynağı olan Norveç’ten geliyor.

Kapsül kaplamasının içeriğini öğrenin

Bazı balık yağlarının dış kapsülleri doğal malzemeden yapılmamıştır. Bu nedenle, satın almadan önce kontrol etmelisiniz. Ballstad Omega-3 kapsülleri, doğal dana jelatininden üretilir ve herhangi bir kimyasal madde içermez. Helal sertifikalıdır.

Omega-3 Nedir? Sadece balıkta mı bulunur?

 

Omega-3, insanın kendi vücudunda sentezleyemediği doymamış bir yağ asididir. Omega-3 ihtiyacı anne karnında başlar ve hayat boyu devam eder.

Balık, bilinen en önemli Omega-3 kaynağıdır. Uzun zincirli Omega yağ asitleri (EPA ve DHA) Somon, Uskumru, Ringa, Ton ve Hamsi’de görülür.

Kısa zincirli Omega-3 yağ asidi (ALA) bitkisel yağlarda ve yiyeceklerde bulunabilir. Keten tohumu yağı, üzüm yaprağı, sarımsak tozu, ceviz yağı, brokoli, fesleğen, nane de Omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri içerir.

Neden Omega-3 takviyesine ihtiyacım var?

 

Modern yaşam geliştikçe, yeme alışkanlıklarımız değişiyor. Sadece biz değil, beslediğimiz hayvanlar da. Geçmişte hayvanlar doğal yollarla besleniyor ve yeşillik tüketiyordu, etlerinden, sütün ve yağlarından Omega-3’ü alabiliyorduk. Çiftliklerde balık üretimi yapılması ve hayvanların meralardan uzaklaştırılmasıyla birlikte vücudumuzda ciddi miktarda omega-3 eksikliği tespit edildi. Modern toplumun hızlı yaşam temposu, yüksek stres seviyeleri ve gıdaların besin içeriğinin azalması nedeniyle takviye ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Neden Vücudumuzun Omega-3 Yağ Asitlerine İhtiyacı Vardır?

 

Vücudunuz trilyonlarca hücreden oluşmaktadır. Her bir hücre, normal çalışmasına yardımcı olan ve vücudunuzun sağlıklı kalması gereken önemli omega-3 yağ asitleri içerir. Ancak, vücut kendi başına omega-3 üretemez, bu nedenle yeterli omega-3 elde etmek için iki ana kaynağa ihtiyaç duyar: bitkiler (keten tohumu gibi) ve yeşil sebzeler ve soğuk su balıkları veya algler. Her ikisi de yararlıdır, ancak deniz kaynakları çok daha üstündür. Nedeni ise aşağıda belirtilmektedir:

Vücudumuzun neden Omega-3’e ihtiyacı var?

 

Keten, sağlığa fayda sağladığı bilinen iki primer yağ EPA ve DHA’ya dönüşen alfa-linolenik asit (ALA) içerir. Araştırmalar, optimum yaşam tarzı ve sağlık koşulları altında bile, ALA’nın sadece yaklaşık% 5’inin EPA’ya ve sadece% 1’inin DHA’ya dönüştüğünü göstermektedir. Daha net belirtmek gerekirse, bakkalınızdaki 283 gramlık bir keten tohumu torbası, bir tek Ballstad balık yağı kapsülünde bulunan EPA + DHA’ya eşdeğerdir. Bu da vücudunuzun Omega 3’e ihtiyacı olduğunu açıklıyor.

Ballstad Omega-3’ü diğer balık yağlarından farklı yapan nedir?

 

Ballstad Omega-3’ün yüksek EPA ve DHA oranlarına sahip kaynağı, soğuk denizlerde doğal ortamından yakalanan uskumru, hamsi ve sardalyadır. Yüksek kaliteli ve saf balık yağları doğrudan kaynaklarından taze toplanır ve bizler de bu sayede aracı kullanmaksızın Ballstad’ı size uygun fiyatla sunabiliriz. Sağlıklı ve kaliteli Omega-3’ün herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz ve insanlar için sağlıklı bir hayata katkıda bulunmak istiyoruz.

Omega-6 ve Omega-3 dengesi neden önemlidir?

 

Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri vücuttaki görevleri nedeniyle sürekli rekabet halindedir. Bu hassas dengeyi korumak ise uzun ve sağlıklı bir yaşam için önemlidir.

 

Omega-6’yı mısır ve ayçiçek yağı ile aldığımızda, ihtiyacımız olandan 4-5 kat daha fazla almış oluruz, ne yazık ki aynı beslenme alışkanlığımızdan dolayı yeterince Omega-3 alamıyoruz. Omega-3 takviyeleri ile bu dengeyi sağlayabilir ve vücudunuza daha iyi bakabilirsiniz.

Her zaman taze

Deniz balığı yağlarına yönelik köklü Norveç gelenekleriyle, ürünü denizden tüketiciye kadar taze tutabilmek için EPA ve DHA açısından zengin, yüksek kaliteli bir omega-3 takviyesi yapmanın ne kadar süre gerektirdiğini biliyoruz.

Sürdürülebilir balıkçılık & Geri dönüştürülebilir ambalaj