Omega-3 açıklamaları/

Vücudunuz güçlü ve karmaşık bir makinedir. Fakat çarklarınızın dönmesi için gerekli olan yağ asitleri olan kendi omega-3'ünü üretemez. Bu nedenle balık beslenmemizde önemli bir yer tutar. /

Ancak modern yaşam tarzımız ve yeme alışkanlıklarımız değiştikçe, omega-3 eksikliği tüm dünyada hızla bir sağlık sorunu haline geliyor. Yeterince balık yemiyoruz ve tabağımızdaki balık vücudumuzun ihtiyaç duyduğu omega-3 seviyelerini içermiyor. Bu nedenle gıda takviyelerine başvurmalıyız. Günlük Ballstad Omega-3 alımıyla, uzun ve aktif bir yaşam için vücudunuzu ve zihninizi güçlendiren sağlıklı bir yaşam tarzına yatırım yapıyorsunuz.

Yeterli miktarda kaliteli Omega-3’ün uzun süreli tüketimin sağlığa faydaları belgelenmiştir ve bizler de tüm dünyanın bunları bilmesini istiyoruz. Tüm takipçilerimizi, bilimsel olarak desteklenen kanıtlara dayalı akıllı sağlık kararları alabilmeleri için eğitmek bizim görevimizdir.

Günlük Ballstad Omega-3 alımı daha iyi sağlık ve daha iyi bir yaşam sağlar. Omega-3’ün sağlığa yararları hakkındaki bilgilerimizi paylaşarak, takipçilerimizi yaşamlarında olumlu değişiklikler yapma konusunda teşvik ediyoruz. Hayatınızı daha iyi hale getirebileceğiniz ve gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabileceğinize inanıyoruz.

Omega-3 Nedir/

Omega-3 esas bir yağ asidi olarak kabul edilir. Bu tür yağ asitleri vücudunuz tarafından üretilmez, ancak bu yağ asitleri, sağlığınız ve gelişiminiz için esastır. Bu nedenle, yiyeceklerden veya takviyeler yoluyla alınması gerekir. Vücudumuzdaki her bir hücre bir hücre zarı ile çevrilidir. Hücre zarları özellikle yağ asitlerinden oluşur. Hücre zarı, hangi besinlerin hücreye girdiğini ve hangi atık ürünlerin alındığını düzenleyen unsurdur. Sağlıklı zara sahip olmayan hücreler, akışkanlıklarını, bütünlüklerini ve sağlık sorunlarına yol açabilecek diğer hücrelerle iletişim kurma yeteneklerini kaybederler. Omega-3, hücre zarlarının akışkan ve sağlıklı kalmasını sağlar. 

EPA ve DHA dünya üzerinde en çok araştırma yapılan gıda takviyelerindendir. 30.000’den fazla araştırma, bu yağ asitlerinin vücudumuzda ne kadar önemli birer rol aldıklarını gösteriyor.

Ne kadar omega-3'e ihtiyacım var?/

Bu, insanların sorduğu ilk sorulardan biri olup cevaplanması en zor olanlardan biridir. EPA ve DHA dozu konusunda evrensel bir fikir birliği bulunmamakta ve önerilen günlük omega-3 alımı, C vitamini veya kalsiyum gibi besinlerde olduğu gibi bilimsel olarak oluşturulmamıştır. Sağlık uzmanları normalde bir insanın yaşam evresine, sağlık durumuna, beslenme profiline ve araştırmanın gösterdiklerine göre günlük alımlar önermektedir. Ancak herkes için doğru olan tek bir şey vardır: O da, Omega-3’ün hücre sağlığının temel bir bileşeni olduğu ve yaşamınız boyunca optimum sağlık için esas olduğudur.

Hamileyseniz, emziriyorsanız, ilaç kullanıyorsanız veya tıbbi gözetim altındaysanız, lütfen kullanmadan önce bir doktora veya sağlık uzmanına danışın. Yan etkiler görüldüğü takdirde, kullanmayı durdurun ve bir doktora danışın.

EPA ve DHA nedir/

EPA ve DHA’nın yayınlanmış binlerce çalışmada en faydalı yağ asitleri olduğu tutarlı bir şekilde belirtilmiştir. Genellikle birlikte anılsa da, vücudunuzu çok farklı şekillerde etkiler. EPA vücudunuzdaki hücresel enflamasyonun bir inhibitörüdür.

DHA, hücre zarlarının sıvı, sağlıklı ve esnek kalmasına yardımcı olur. Bu da, zarın yüzeyinden hücrelerin içine sinyallerin iletimini ve hücreler arasındaki iletişimi arttırır. Sağlıklı bir hücre zarı aynı zamanda hangi besinlerin hücreye girdiğini ve hangi atık ürünlerin atıldığını da düzenlemeye yardımcı olur.

540 mg
EPA

390 mg
DHA

120 mg
Omega Yağları

Balık, omega-3’ün EPA ve DHA’nın birincil kaynağıdır, ancak insanlar düzenli olarak ve yeterli miktarlarda balık tüketmiyorlar. Haftada birkaç kez balık yiyenler bile, yeterli miktarda EPA ve DHA almıyorlar çünkü bugün tüketilen balıkların çoğu çiftlikte yetiştiriliyor ve önemli miktarda EPA ve DHA’dan yoksun. Ayrıca, birçok insan balık, civa, dioksinler ve PCB gibi çevresel toksinlerle ilgili artan endişelerden dolayı giderek daha fazla balıktan kaçınıyor. Ballstad Omega-3 balık yağı, dikkatli bir şekilde çok aşamalı moleküler damıtma ve filtreleme işleminden geçirilerek ağır metallerden ve kirleticilerden arındırılmış olarak rafine edilmiş tatsız ve kokusuz yüksek kaliteli, EPA ve DHA içeren bir omega-3 konsantresine dönüştürülür.

seperator

Kapsül formunda kutup gücü

Ballstad Omega-3 konsantre EPA ve DHA seviyelerine sahip, tatsız ve kokusuz, yüksek kaliteli bir balık yağıdır. Vücudun daha kolay absorbe edebilmesi ve faydalanabilmesi için trigliserid formunda üretilirmiştir. Tavsiye edilen günlük doz 1050mg’dır.

540 mg EPA
390 mg DHA
Yutması kolay
Küçük kapsüller
Norveç’ten
daima taze olarak gelir

Merhaba, Ben Diyetisyen Buse

Sağlık ve beslenme alışkanlıklarınız hakkında size yardımcı olabilmek için Pazartesiden Çarşambaya 10:00 ile 15:00 arası sorularınızı bekliyorum.

Paylaşmak güzeldir
Arkadaşın için indirim ve kendin için de bir yedek Ballstad paketi!

Sizin için daima en tazesi

Deniz balığı yağlarına yönelik köklü Norveç gelenekleriyle, ürünü denizden tüketiciye kadar taze tutabilmek için EPA ve DHA açısından zengin, yüksek kaliteli bir omega-3 takviyesi yapmanın ne kadar süre gerektirdiğini biliyoruz.