Kolajen Nedir?

Doğada, kolajen yalnızca hayvanlarda, özellikle memelilerin etinde ve bağ dokusunda bulunur. Kolajen, ciltteki cilt hücrelerinin sıkılığına, esnekliğine ve sürekli yenilenmesine yardımcı olan bağ dokusunun bir parçasıdır. Kolajen, cildin esnekliği için hayati önem taşır.

Ballstad Balık Kolajeni Gelince Haberdar Ol!

E-posta’nı bırak, Ballstad Balık Kolajeni satışa çıkınca %10 indirim fırsatı elde et!

  Kolajen; glycine,proline, hydroxproline, alanine, glutamine adlı belli aminoasit dizinlerinden oluşan yapısal protein molekülüdür. Bağ dokularındaki ve tüm proteinlerin %30 unu oluşturur.

  “Kolajenin yaklaşık %75’I ciltte, %85’i tendon, %90’ı kemik ve geri kalan kısmı kan damarlarında ve iç organlarında bulunur.”

  Kolajen, çeşitli hücreler tarafından, ancak esas olarak bağ dokusu hücreleri tarafından salgılanır.Dermiste veya cildin orta katmanında kollajen, üzerinde yeni hücrelerin büyüyebileceği fibroblast adı verilen fibröz bir hücre ağı oluşturmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ölü deri hücrelerinin yenilenmesinde ve yenilenmesinde rol oynar.

  “Temel özelliği dokulara yapısal destek sağlamak, doku ve organların dayanıklı, cildin daha canlı kalmasına yardımcı olmaktır.”

  Ballstad Omega-3 Başlangıç Paketi

  1 aylık kullanım için şık bir saklama kutusu ve Ballstad’ın dolum paketini içeren başlangıç paketini sipariş edin.
  509,00

  Ballstad Omega-3

  Norveçli saf ve taze Omega-3 kapınıza gelsin.
  489,00

  Ballstad Balık Kolajeni Başlangıç Paketi

  999,00