Ballstad Omega-3 ve benim hikayem/

Kuzey Kutup Dairesi’nin iki yüz kilometre kuzeyinde, yüzyıllardır balıkçılıkla uğraşan Ballstad isimli küçük bir kasaba vardır. Burası, dünyanın en kaliteli Omega-3’ünün kaynağı ve de benim doğduğum yerdir./

Merhaba, benim adım Odd Roar Olsen. Bu, hem benim hem de Ballstad Omega-3’ün ortak hikayesi. Yıllar önce Ballstad’da yaşarken günlük Omega-3 ihtiyacımı karşılamakta hiç zorlanmıyordum. Haftada en az üç gün sofralarımıza balık geliyordu ve buna rağmen eksiğimi tamamlamak için takviye Omega-3 alıyordum. Günde bir gram Omega-3 alınması gerektiğini tüm Norveçliler bilir çünkü bu bizim yaşam tarzımızın bir parçası. Benim için de öyleydi, ta ki 2007 yılında İstanbul’a taşınana kadar.

Norveç’ten Türkiye’ye/

Geçici olarak geldiğim İstanbul’da, bir kadına âşık olunca, hayatımın geri kalanını Türkiye’de geçirmeye karar verdim. İstanbul, hem aile hem de iş yaşamı için güzellikleri kadar zorlukları da beraberinde getiren bir şehir. Bir süre sonra kendimi yorgun ve tükenmiş hissetmeye başladım. Nedenini ilk olarak yoğun iş temposuna bağladım ancak fark ettim ki, buradaki hayat tarzım ve yemek yeme alışkanlıklarım yüzünden vücudumun Omega-3 ihtiyacını karşılayamıyordum.

“Omega-3 bir lüks değil, kaliteli bir hayat yaşayabilmemiz için bir zorunluluk.”

Omega-3 herkesin ihtiyacı/

Omega-3 takviyesi almak için araştırmalara başladım ama yüksek kalitede, saflık ve tazelikteki Omega-3 ürünlerinin Türkiye’de çok pahalı olduğunu, diğerlerininse, kullanmak istemeyeceğim kadar yetersiz olduğunu fark ettim. Bu sırada harika bir haber aldım, eşim hamileydi. Çocuğumuzun gelişimi için de Omega-3 çok önemliydi. Durum böyle olunca Norveç’e her gittiğimde, ailem ve arkadaşlarım için kutularca Omega-3 getirmeye başladım. Bu süreç yıllar boyunca devam etti, bu sırada ikinci çocuğumuz dünyaya geldi. Şehrin tüm yüküne karşı bizi ayakta tutansa Omega-3 oldu.

“Taze ve kaliteli Omega-3 yağının herkesin hakkı olduğu inancıyla, Norveç’in en kaliteli Omega-3’ünü Türkiye’ye getirmeye karar verdim.”

Bu noktada çok değerli bir amaç edindim, en kaliteli balık yağını en uygun fiyata sunmak istedim. Norveç’in tükettiği Omega-3 yağının %80’inin Ballstad’da üretildiğini keşfetmemle araştırmalara başladım. Sektörün önde gelen isimleriyle bir araya geldim ve birlikte onlarca yıllık deneyime sahip harika bir ekip kurduk. 2 yıla yakın süren çalışmaların ardından, sizlere Ballstad Omega-3’ü sunmanın heyecan ve gururunu yaşıyorum. Hep aynı tazelikte, direkt kaynağından sizlere ulaştırmak için çalışmamıza ara vermeden devam edeceğiz.

“Çünkü hepimiz en iyiyi hak ediyoruz”

seperator

Kapsül formunda kutup gücü

Ballstad Omega-3 konsantre EPA ve DHA seviyelerine sahip, tatsız ve kokusuz, yüksek kaliteli bir balık yağıdır. Vücudun daha kolay absorbe edebilmesi ve faydalanabilmesi için trigliserid formunda üretilirmiştir. Tavsiye edilen günlük doz 1050mg’dır.

540 mg EPA
390 mg DHA
Yutması kolay
Küçük kapsüller
Norveç’ten
daima taze olarak gelir

Merhaba, Ben Diyetisyen Buse

Sağlık ve beslenme alışkanlıklarınız hakkında size yardımcı olabilmek için Pazartesiden Çarşambaya 10:00 ile 15:00 arası sorularınızı bekliyorum.