Sağlık Hakkında

Omega-3’ün yararlarını ne zaman anlamaya başlarım?

* Omega-3 etkilerini, mevcut durumunuza bağlı olmakla birlikte, 1 ay kadar kısa bir sürede göstermeye başlar. Uzun süre ve düzenli olarak kullanırsanız, faydalar kalıcı hale gelir.

Sağlık Hakkında

Sağlık Hakkında

Çölyak hastasıyım, gluten içeren gıdalardan uzak durmalıyım. Ballstad balık yağı gluten içerir mi?

Ballstad Omega-3 kapsülleri saf balık yağı içerir. Gluten bulunmamaktadır. https://www.eurofinsus.com/food-testing/services/testing-services/gmo/non-gmo-verification/

Sağlık Hakkında

Sağlık Hakkında

Hamile / emziren bir bayanım, günde ne kadar Omega-3 takviyesi almam önerilir?

Amerikan Gebelik Derneği’ne göre bebeğin gelişiminin desteklemesi için günde 300 mg DHA’ya ihtiyaç vardır. Hamile ve emzirme döneminde en doğru miktar için doktorunuza danışmanızı öneririz.

Sağlık Hakkında

Sağlık Hakkında

Aktif bir bireyim, günde ne kadar Omega- 3 takviyesi almam önerilir?

Uluslararası Sporcu Beslenmesi ve Egzersiz Metabolizması Dergisi’nde; orta şiddetli egzersizlerde günde 1500 mg Omega-3, yüksek şiddetli egzersizlerde ise bu rakamın daha fazla olabileceğine yer verilir.

Sağlık Hakkında

Sağlık Hakkında

Sağlıklı ve yetişkin bir bireyim, günde ne kadar Omega-3 takviyesi almam önerilir?

Amerikan Kalp Birliği (AHA), sağlıklı bireylerin ideal olarak günde 1 g Omega-3 (EPA + DHA) almasını önermektedir. Günde 3 kapsül Ballstad Omega-3 ile 1 g EPA ve DHA alabilirsiniz.

Sağlık Hakkında

Sağlık Hakkında

Omega-3 takviyesi kullanımının herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Omega-3 takviyesi ilaç değildir. Balık yağının bilinen yan etkisi yoktur ancak kan sulandırıcı ilaçlar ile etkileşime girebilir. Bu sebeple, kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışın.

Sağlık Hakkında