Norveç Sağlık Bakanlığı’ndan Öneriler

Omega-3’ün etkileri konusunda 10.000’den fazla bilimsel çalışma yapılmıştır. Bunların çoğu pozitif olup, omega-3’ün alımı ile kalp, beyin ve göz sağlığının korunması arasında net bir bağlantı olduğunu göstermiştir.

Omega-3 (EPA ve DHA) kalbin normal işlevini sürdürmesine yardımcı olur. Pozitif sağlık etkileri günlük minimum 250 mg EPA ve 250 mg DHA alımı ile elde edilir.

Ayrıca, omega-3 (DHA), beynin ve görüşün normal işlevini sürdürmesine katkıda bulunur. Pozitif sağlık etkileri günlük minimum 250 mg DHA alımı ile mümkün olur.

Norveç Sağlık Bakanlığı, haftada üç öğün balık yemeyi önerir; bunun için beslenmede en az 200 gram, somon, alabalık, uskumru veya ringa balığı gibi yağlı balıklar olmalıdır.

Yağlı balık yemezseniz veya yeterince yağlı balık yemiyorsanız, Norveç Sağlık Bakanlığı günlük olarak omega-3 balık yağı gıda takviyesi almanızı önerir.

Her zaman saf ve taze
Norveçlilerin balık yağları alanında uzun zamana dayanan tecrübesiyle, EPA ve DHA açısından zengin, yüksek kaliteli bir omega-3 takviyesi için ne gerektiğini biliyoruz.
1 aylık paket 509,00₺
Hemen al