Ballstad IFOS Sertifikası

Kanada’da Guelph Üniversitesi’nde bir araştırma kuruluşu olan Nutrasource Diagnostics tarafından hazırlanan bir sertifika programı olarak 2002 yılında başlatılan IFOS, balık yağı şirketlerinin ürünlerini dünyadaki en yüksek kalite, güvenlik ve saflık standartlarına göre analiz edip sertifikalandırıyor.

Nutrasource Diagnostics, balık yağı üretmez, pazarlamaz ve herhangi bir markayı da desteklememektedir. IFOS, her yağı toplu olarak test ediyor ve sonuçları web sitelerinde yayınlıyor. Ve ConsumerLab gibi diğer test şirketlerinin aksine, sonuçlar herkese ücretsiz olarak açık bulunmaktadır.

IFOS derecelendirmesi, bir üretici balık yağının saf olduğunu iddia ettiğinde, inanmak durumunda kalmanızın önüne geçer zira standardı belirleyen bir kuruluş olarak bunu size kanıtlayabilir.

IFOS şu anda dünya çapında 100’den fazla markayı belgelendirmektedir ve bugüne kadar 15.000’den fazla ürün SKU’sunu analiz etmiştir. Dünya genelinde başka hiçbir sertifika programı, balık yağlarını bireysel lot numarasına göre test etmez. Bu durum, tüketicilerin aradıklarını bulmasını kolaylaştırmaktadır.

IFOS’un kendi web sitesine bakarak IFOS sertifikalı bir ürünün ne kadar saf olduğunu görebilirsiniz. Bir markanın sunduğu her bir balık yağı grubu için tüketici raporları yayınlarlar, böylece onları tüketmeden önce kendiniz kontrol edebilirsiniz. Ürününüzdeki çevrimiçi tüketici raporuyla eşleşen parti koduna bakmanız yeterlidir. Ballstad’ın raporunu IFOS’un kendi websitesinde buradan görüntüleyebilirsiniz.

Her zaman saf ve taze
Norveçlilerin balık yağları alanında uzun zamana dayanan tecrübesiyle, EPA ve DHA açısından zengin, yüksek kaliteli bir omega-3 takviyesi için ne gerektiğini biliyoruz.
1 aylık paket 249,00 ₺
Hemen al